• “Eğitim Hayata Hazırlık Değil, Hayatın Kendisidir”

    John Dewey

Kariyer Merkezi

Kariyer Merkezi, öğrencilerimizin ve mezunlarımızın kariyer planlarında yönlendirici olmak amacıyla sektörlerin ihtiyaç ve isteklerine yönelik personel taleplerini “Staj ve İş Olanakları” şeklinde mezunlar ve öğrenciler ile paylaşır. Mezun Bilgi Sistemini de yöneten Kariyer Merkezi, bu sistem üzerinden mezunlar ve üniversite ile ilgili haberleri, etkinlikleri, iş olanaklarını paylaşır. Mezunlarımız, güvenli giriş ile profil bilgilerini güncelleyebilir, haber/ilan bırakabilir, mezunlar ya da Kariyer Merkezi ile bu sistem üzerinden iletişim kurabilirler. Kariyer Merkezi, tüm öğrencilerimizin ve mezunlarımızın istedikleri zaman uğrayabilecekleri ve kariyerleri ile ilgili her konuda danışabilecekleri bir merkez olarak hizmet verir.

Kariyer Merkezimiz, öğrencilerimizin kariyer seçimlerini bilinçli bir şekilde yapmalarına destek verir; stajlar, teknik geziler, eğitimler, konferanslar, sektör fuarlarına katılım ile iş hayatını tanımalarını sağlar.

Öğrenci Kulüpleri

“Eğitim hayata hazırlık değil, hayatın kendisidir.” Felsefesi doğrultusunda Beykoz Üniversitesinde öğrenciler tarafından oluşturulan 21 kulüp aktif olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu kulüpler etkinlikleri ile üniversitemizde sosyal ve kültürel yaşamı renklendirmekte ve şekillendirmektedir. Yeni öğrencilerimizin katılımı ile kulüplerin sayısı sürekli artmaktadır.

Öğrenci Kulüplerimizin gerçekleştirdiği etkinlikler “Beykoz Events” sosyal medya hesaplarından tüm öğrenciler, akademik ve idari personel ile paylaşılır. İş hayatının da bir simülasyonu olan öğrenci kulüplerimiz sorumluluk alma, yeteneklerini geliştirme, takım halinde çalışabilme, sosyal ve kültürel gereksinimleri karşılamak üzere ders dışı etkinlikleri gerçekleştirmek amacıyla kulüplerde görev alırlar. Sen de istediğin kulübe üye olabilir ya da dilediğin bir kulübün kurulmasına öncülük edebilirsin!

Atatürkçü Düşünce Kulübü, Dans Kulübü, Bilişim Kulübü, Denizcilik Kulübü, Doğa Sporları Kulübü, Dış Ticaret Kulübü, Edebiyat Kulübü, Enerji Kulübü, Fotoğrafçılık Kulübü, Gezi ve Kültür Kulübü, Girişimcilik ve İşletme Kulübü, Halk Oyunları Kulübü, Havacılık Kulübü, İletişim Kulübü, Lojistik Kulübü, Medya Kulübü, Müzik Kulübü, Satranç Kulübü, Sinema Kulübü, Spor Kulübü, Tiyatro Kulübü, Toplumsal Bilinçlenme Kulübü

Spor Etkinlikleri

Sağlık, Kültür ve Spor Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren üniversite takımlarımız ve öğrenci kulüplerimiz vasıtasıyla üniversite içerisinde öğrenciler, akademisyenler ve personeli kapsayan sportif müsabakalar organize eder. Üniversitelerarası ve bölgesel özel müsabakalara katılır. Üniversitemizin futbol, salon futbolu, basketbol, voleybol, dragon bot, kick boks, snowboard ve güreş takımları mevcuttur. Kurmayı amaçladığımız takımlarımız ise eskrim, atletizm, yüzme, bilardo, atıcılık, satranç ve tenistir. Üniversite takımlarımız, üniversitelerarası düzenlenen resmi spor müsabakalarına katılır. Sen de bu takımlardan birine katılıp kupa kazanma keyfini yaşayabilirsin.

Konaklama

Boğazın incisi, Beykoz’da bulunan yerleşkelerimizde öğrenim gören öğrencilerimiz için öğrencilerimizin indirimli konaklayabileceği anlaşmalı yurtlar olmasının yanında inşasına başlanan Mahmut Şevket Paşa Kampüsünde öğrencilerimizin hizmetine sunulacak öğrenci yurtlarımız da bulunacaktır. Anlaşmalı öğrenci yurtlarıyla ilgili detaylı bilgi almak için SKS ile iletişime geçebilirsiniz.

Background

Kütüphane

  • Genel Bilgiler

“Bilgi en büyük zenginliktir.” İlkesiyle hareket eden kütüphanemiz üniversitemiz akademik ve idari personeli ile öğrencilerimizin ihtiyaç duyabileceği bilgiye rahatça ulaşabilmeleri için gerekli altyapıyı oluşturmak adına çalışmalarını sürdürmektedir. Bu bağlamda ANKOS ve TÜBİTAK-ULAKBİM gibi kütüphanecilik alanında çeşitli konsorsiyumlara üye olarak EKUAL projesi kapsamında yer alan veri tabanları ve her geçen gün artmakta olan dermesi ile kullanıcılarımıza hizmet vermektedir, değişen ve gelişen teknolojiye uyum sağlayarak önümüzdeki dönemlerde de hizmet vermeye devam edecektir.

  • Açık Erişim

Bilimsel literatürün internet aracılığıyla finansal, yasal ve teknik engeller olmaksızın erişilebilir, taranabilir, kopyalanabilir olmasını sağlamak amacıyla üniversitemiz kütüphanesi için DSpace yazılımı kurulmuş olup, açık erişim sistemimiz geliştirilme aşamasındadır.

  • Kullanıcı Hizmetleri

Üniversitemiz akademik ve idari personeli ile öğrencilerine ödünç verme hizmeti gerçekleştirilmektedir ve buna paralel olarak üniversitemiz akademik personeline ILL iş birliğinde diğer üniversite kütüphanelerinin kaynaklarında ödünç yayın temini hizmeti sağlanmaktadır.